ARCH-TECH w finale konkursu Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego!
„Uważamy, że nauka ma służyć ludziom, a nie istnieć w swoim świecie”
Słowa te, to motto działalności ARCH-TECH, bo stosujemy się do nich zarówno w działaniach komercyjnych i społecznych. Zdanie to wypowiedział Radosław Herman, prezes ARCH-TECH w niedawnym wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej w związku z wyróżnieniem jakie nas ostatnio spotkało. Z przyjemnością informujemy, że ARCH-TECH zakwalifikowano do finału XII edycji konkursu POPULARYZATOR NAUKI, jako jeden z trzech najlepszych w Polsce zespołów popularyzujących i upowszechniających profesjonalną naukę.
„Jesteśmy zaskoczeni, ale szczęśliwi, że nasza aktywność oraz profesjonalizm zostały docenione w skali całej Polski. Czujemy się zaszczyceni i zobowiązani do dalszej pracy na wysokim poziomie.„ – stwierdził R.Herman. – „Coraz więcej osób zauważa potrzebę ochrony naszego dziedzictwa historycznego, ale także dostrzega jaki potencjał marketingowy tkwi w tej tematyce. Zachęcamy samorządy, instytucje kultury i prywatnych właścicieli zabytków do współpracy z nami. Chętnie doradzimy i pomożemy w ochronie i promocji zabytków każdego rodzaju i z każdej epoki, czy będzie to średniowieczny zamek, czy młyn z XIX wieku lub bunkry z II wojny światowej.”
Wyróżnienie, które nas spotkało jest zasługą naszej kadry. Zespół ARCH-TECH tworzą wysokiej klasy, doświadczeni profesjonaliści, których cechuje ogromna pasja i energia. Działamy na wysokim poziomie naukowym, a ponieważ nie nie jesteśmy instytucją państwową, więc możemy elastyczniej podchodzić do potrzeb naszych partnerów. Obojętnie czy współpracujemy z samorządem, firmą prywatną, czy grupą miłośników historii, procedury współpracy z nami są proste i szybkie, a raz dane słowo zawsze zobowiązuje do działania.
Konkurs „POPULARYZATOR NAUKI 2016” zorganizowany został przez serwis PAP – Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na portalu PAP Nauka w Polsce przeczytać można obszerny artykuł o działalności ARCH-TECH. Wspomniano tam m.in. o łączeniu nauki z promocją zabytków, o działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych, o naszych akcjach m.in. na zamkach w Krzepicach, Dankowie i Ełku, a także na rodzimym gruncie w woj. łódzkim, o współpracy z organizacjami miłośników historii i poszukiwań i innych. Nie zapomniano też o naszym wydawnictwie ARCH-TECH, które ma już na swoim koncie dwie książki popularnonaukowe.
Pokazaliśmy, że można dbać o zabytki, badać je i chronić, a jednocześnie rozwijać promocję miejscowości, edukować ludzi, dawać im satysfakcję i radość uczestnictwa w czymś ciekawym i ważnym.
„Nasze działania to dla obserwatorów rodzaj przygody. Nie chcemy tej atrakcji racjonować, bo nam jej nie ubędzie, a oni – zyskają” – mówią archeolodzy Wojciech Dudak i Radosław i Herman, twórcy spółki ARCH-TECH.
Zapraszamy wszystkich do współpracy!
Więcej w artykule PAP: „Dołącz do archeologów: ARCH-TECH w akcji”